Zrównoważone biuro – czyli jakie?
Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć nagranie ze spotkania.

Zrównoważone biuro – czyli jakie?
Jak wygląda zrównoważone biuro?
Jak uniknąć marnowania zasobów w biurze?
Czy wyposażenie biura może być zrównoważone?
Jak tworzyć przestrzenie przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego?
Przyjazne środowisku środowisko pracy – zrównoważone biuro
Mimo pandemii przestrzenie biurowe wciąż odgrywają ważną rolę w pracy firm. Są centralnym punktem prowadzenia działalności wielu przedsiębiorstw, dlatego do tej pory sprawiają wrażenie obiektów niezastąpionych dla ich prawidłowego działania. Wielu pracowników w dalszym ciągu spędza w nich dużą część swojego życia. Warto zatem przyjrzeć się przestrzeniom biurowym także pod kątem ich przyjazności dla pracowników.
Podczas naszego spotkania poruszymy zagadnienia związane ze szeroko rozumianym zrównoważonym podejściem do przestrzeni biurowych. Powiemy na co zwrócić uwagę, aby zrównoważone biuro faktycznie takie było. Będziemy także mówić o ekologicznych rozwiązaniach dla biur. Omówimy obszary od wyposażenia, przez kształtowanie świadomości pracowników, ale również podejście bez marnowania zasobów w biurze. Zasobów nie tylko naturalny, ale również takich jak czas, talent, zdrowie i pieniądze.
W trakcie spotkania wyjaśnimy również, czym są Cele Zrównoważonego Rozwoju i jaki mają związek z pracą biurową. Odniesiemy te cele również do działalności prowadzonej przez biura. Naszymi gośćmi będą ekspertki z wieloletnim doświadczeniem we współtworzeniu zrównoważonego podejścia do środowiska pracy.
Nasze prelegentki
Karina Kreja

Karina jest jednym z wiodących doradców środowiskowych w Polsce – na ten temat prowadzi własny blog oraz jest członkiem Zarządu Polskiego Instytutu Środowiska Pracy. Specjalizuje się w kompleksowym doradztwie najemcom i właścicielom biur wdrażając u nich Next Office® Concept, autorski projekt doradztwa środowiskowego Kinnarps. Głównym obszarem jest działania jest interakcja Użytkownika z przestrzenią oraz zmiana kulturowa powiązana ze zmianą stylu pracy. Karina jest dyplomowaną Architekt oraz licencjonowaną Rzeczoznawczynią Majątkową z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym w wiodących firmach doradczych z rynku nieruchomości, takich jak CBRE i JLL.
Agata Szczotka-Sarna

Promotorka zrównoważonego rozwoju i sprytnych ekologicznych rozwiązań. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Biuro Zero Waste (biurozerowaste.pl), w ramach którego pomaga kreować zielone środowisko pracy – bez marnowania zasobów, czasu, pieniędzy. Autorka poradników konsumenckich (zrownowazoneswieta.pl) oraz publikacji fachowych („Odpowiedzialnie o opakowaniach”). Członkini Polskiego Instytutu Środowiska Pracy. Prywatnie blogerka i książkoholiczka – pod adresem sarniezycie.pl pisze o sposobach na osiąganie dobrostanu i namawia do zaprzyjaźniania się z codziennością, a na instagram.com/sarnie.zycie prowadzi profil o książkach.
Na celownik podczas spotkania weźmiemy ósmy i dziewiąty Cel Zrównoważonego Rozwoju:

Cel 8: Wzrost gospodarczy i godna praca

Cel 9: Innowacyjność, przemysł i infrastruktura
Plan spotkania
12:30 – 12:40 – Wprowadzenie – Paulina Katarzyna Oniszk
12:40 – 13:00 – Zrównoważone wyposażenie wnętrz – Karina Kreja
13:00 – 13:20 – Biuro Zero Waste – Agata Szczotka-Sarna
Seria spotkań o zrównoważonym budownictwie
Spotkanie jest pierwszym z dwóch spotkań online poświęconym tematyce zrównoważonego budownictwa. Każde spotkanie poświęcone jest innego typu budynkom: w pierwszym spotkaniu omawiamy budynki biurowe, w drugim poruszamy zagadnienie zrównoważonego mieszkalnictwa. Aby obejrzeć zapisać się na drugie spotkanie o zrównoważonym budownictwie mieszkaniowym, przejdź TUTAJ.